צריכים כסף? איך עושים כסף באינטרנט? האם יש דבר כזה כסף קל?
מחפשים עבודה מהבית או הכנסה נוספת שתייצר לכם עוד כסף, הגעתם למקום הנכון.
קל למצוא באתר כסף את השיטה המתאימה לכם לעשות כסף באינטרנט ולהתחיל להרוויח כסף, במקום לדבר

13.7.2010

תכנון תקציב משפחתי


תכנון תקציב משפחתי יעיל למשפחות שמתקשות לסגור את החודש, אך כדאי גם למשפחות מסודרות לתכנן תקציב משפחתי, משתי סיבות עיקריות:
1. תכנון תקציב משפחתי עשוי למנוע תופעה שמוציאים יותר כסף ממה שמכניסים, וכך אפשר להימנע מחובות בעתיד או ממינוס, גם אם כרגע אין לכם מינוס.
2. תכנון תקציב משפחתי מפנה יותר כסף בחשבון המשפחתי או האישי שלכם לדברים החשבוים ולא רק להוצאות הדחופות, כך שלמעשה אם לכל שקלך יש מקום ומטרה, יש לכם מספיק כסף להכל. אפילו לדברים שלפני תכנון תקציב מפשחתי, לא חשבתם שיהיה לכם כסף להוציא.
איך זה קורה?
כשאנו לא מתוכננים, אנו פשוט מוציאים כסף כל פעם שצריך. קניות, מזון, ביגוד, תשלום חשבונות, כסף על מגורים (שכר דירה או משכנתא) ושלא לדבר על כל ההוצאות שאנו לא רואים, כסף שעף מהחשבון לשנו בלי שנדע בדיוק מתי ועל מה: הוראות קבע, מנויים, תשלומים קבועים, חוגים, כרטיסי אשראי וחובות או רכישות גדולות ששילמנו בתשלומים.
מה קורה בפועל? כסף לא חי לנצח ובשלב מסוים נגמר הכסף בחשבון, או מתחיל להיגמר, ואז באופן פרדוקסלי כל הקניות או ההוצאות החשובות שלנו נדחקות הצידה לטובת הוצאות דחופות: חשבונות, החזרי הלוואה, הוראות קבע שחייבות לרדת, תשלומי חוגים וכדומה.
ההוצאות הללו מחייבות תשלום מיידי מכיוון שהן אוטומטיות או מכיוון שהן מבוססות על הוראות קבע ותשלומים קבועים שלכאורה אין לנו איך לשנות, וחייבים לשלם.
לא תמיד ולא בהכרח מדובר דווקט בהוצאות החשובות ביותר שלנו. כדאי לחשוב רגע על ההבדל בין צורך דחוף, לבין צורך חשוב. לא תמיד הם זהים!
למשל: אתם חייבים כסף דחוף כדי לשלם את החוב בכרטיס האשראי שלכם, שיורד נניח ב 10 לחודש. ממה מורכב החוב הזה למעשה? מקניות שעשיתם על הדרך, מארוחה קלה במסעדה או בית קפה ביום ג' שעבר ועוד.
האם זה חשוב יותר מטיפול שיניים שאתם צריכים לעשות? או חשוב יותר משיעורי הנגינה שרציתם לקחת לילד? או אולי זה חשוב יותר מלצאת כל המשפחה לחופשה בקיץ הזה? או אולי חשוב יותר מלהחזיר הלוואה או לצמצמם חובות אחרים שיש לכם בחשובן, כמו מינוס למשל? וודאי שלא, אבל ההוצאה היא דחופה, וכלן אין לכם ברירה.
תכנון תקציב משפחתי היה מונע מקרים כאלה. תכנון תקציב משפחתי מייעד תפקיד לכל שקל, וכשנגמרים השקלים ויש צרכים נוספים עושים אחד משניים: מוותרים עליהם / בוחנים אותם מחדש, או מצמצמים הוצאות אחרות וסעיפי תקציב אחרים שתיכננתם, כדי לפנות יותר כסף, תקציב חדש- לסעיפי ההוצאות שאתם רוצים לכלול.
תכננו מראש תקציב ביתי משפחתי באופן מפורט: מה אתם רוצים מדי חודש? מגורים, חשמל, אוכל, מנוי לעיתון, בילוי פעם בשבועיים, חוג וכדומה.
כמה כסף יעלה לכם כל סעיף כזה? האם יש לכם מספיק. אם לא, מצאו אותו בתוך תכנון תקציב משק הבית: אם נקצץ בחשמל נוכל לקנות... אם נוותר על המנוי לעיתון נוכל לצאת למסעדה פעם בחודש. אם בילוי אחד בחודש יהיה בחינם, כמו טיול או ים, נוכל לרשום את הילד לחוג נוסף וכדומה.
תכנון תקציב המשפחה מאפשר לכם לייעד כסף למטרות מוגדרות מראש כך שיהה לכם מספיק כסף לכל הדברים החשובים שלכם. תכנון תקציב משפחתי משאיר ולוקח בחשבון גם סכומי כסף מדי חודש לחיסכון, להחזר חובות או הלוואות או לקיצוץ מינוס, להוצאות בלתי צפויות ולביטוחים.
ראו גם: ניהול תקציב המשפחה
איך לחסוך כסף וכלכלת המשפחה
בניית תקציב אישי
סדרי עדיפויות בתקציב
איך לצאת מהמינוס
איך לצאת מחובות
כסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה