צריכים כסף? איך עושים כסף באינטרנט? האם יש דבר כזה כסף קל?
מחפשים עבודה מהבית או הכנסה נוספת שתייצר לכם עוד כסף, הגעתם למקום הנכון.
קל למצוא באתר כסף את השיטה המתאימה לכם לעשות כסף באינטרנט ולהתחיל להרוויח כסף, במקום לדבר

13.9.2009

איך לעשות חוג בית , לחסוך כסף על חוגים לילדים


השנה התאמצנו לחפש רעיונות רבים לחסוך כסף בכל מיני תחומים, אבל לא סתם רעיונות, אלא רעיונות שמאפשרים לחסוך כסף בלי מאמץ רב או ללא מאמץ כלל, הכי טוב. חשיבה מחודשת על הצרכים שלנו ואיך אפשר ליישם רעיונות פשוטים כדי להמשיך לחיות טוב, אפילו טוב יותר, אבל להוציא פחות כסף תוך כדי יעזרו גם באיזון חשבון הבנק, או בחיסכון כסף לכל מטרה ראויה והכי חשוב: באופן כזה באמת נשאר מספיק כסף לכל מה שאנחנו צריכים ורוצים.
הפעם, ולקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה, ועמה חזרה לבי"ס, תשלומי וועדים, קניות, בגדים וחוגים, נדבר על איך לעשות חוג לילדים בבית שאנו לא חייבים להפעיל אותו בעצמנו, וכך לחסוך כסף וגם נסיעות והסעות. כבר דובר בבלוג זה רבות על איך לחסוך כסף עם ילדים: העשרה לילדים חינם, פעילויות עם הילדים ורעיונות לבילוי משפחתי זול או חינם. הפעם על חוגי העשרה, והאמת היא שזה לא מסובך בכלל. הנה כמה רעיונות, קחו את חלקם או חלק מכל רעיון והרכיבו לעצמכם חוג מושלם בעלות נמוכה.
אם יש לכם כמה ילדים, ההוצאות על חוגים יכולות להיות כאב ראש לא קטן, ולא רק כסף הוא הנושא כאן אלא גם ההסעות ממקום למקום, במיוחד אם יש יותר מילד אחד, כל הסיפור הופך ללוגיסטיקה לא פשוטה בעליל. קיום חוג אצלכם בבית יחסוך לכם כסף וגם את "מי מסיע את מי ולאן" ומה עושים עם הילד השני או השלישי בזמן שמחכים לילד הראשון מחוץ לחוג??
1. התארגנו עם כמה חברים קרובים של הילדים, כאלה שגם יש להם הורים משתפי פעולה שנעים לעשות איתם דברים יחד. הם לא חייבים להיות החברים הכי טובים שלכם, אבל יש מצב שתהפכו לחברים טובים אחרי התארגנות משותפת מסוג זה. בחרו כמה חברים (3-5) שיש להם תחומי עניין משותפים ומעוניינים בחוג דומה לשל הילד שלכם, למשל ציור, אמנות, סיפור ומלאכת יד, ריקוד, בישול, יצירה בעיסת נייר, תיאטרון, מדע וכדומה.
2. בררו עם מדריכי החוגים באזור שלכם או מדריכים בנושאים שונים האם הם יכולים להגיע לחוג אצלכם בבית אחת לשבוע ועלויות. בחוגים רבים מספר המשתתפים אינו עולה על 10 וישנו התשלום עבור האולם או הכתה שבו מתקיים החוג. כאן תוכלו לסכם עם המפעיל או המדריך מחיר תוך התחשבות בכך שעלויות המקום נחסכות לכם ולו, הרי אתם תורמים את הבית שלכם לקיום החוג.
3. ישנן כמה אפשרויות לתקצוב מול ההורים האחרים: או שמחליטים שכולם משלמים סכום זהה וכולם נהנים מכך שעלויות המקום נחסכות מכיון שהחוג מתקיים בביתכם, או שמסכמים כי אתם פטורים מתשלום עבור החוג או מקבלים הנחה משמעותית מכיון שהחוג מתקיים בבית שלכם – במקרה כזה חסכתם המון כסף, למעשה את רוב עלות החוג. אפשר גם לסכם כי החוג יתקיים מדי חודש בבית של מישהו אחר כדי לחסוך לעצמכם כאב ראש ולאפשר לילדים שלכם גם להתאורר ולצאת לחוג בבית אחר.
4. אופציה נוספת וחביבה לקיום חוגים חינם: התארגנו כמה הורים וקיימו סדנאות קצרות לקבוצת הילדים ללא תשלום, בעצמכם וכל אחד על פי ניסיונו וכשרונו. כל הורה טוב במשהו, זה וודאי: בישול, יצירה, בנייה בלגו, מדע, כימיה, תנ"ך, אנגלית, תנועה, תיאטרון, סריגה, אורגמי, ריקודי עם, מחשבים ואפילו כדורגל. עד כמה זה קשה להחזיק קבוצה של 5 ילדים למשך 45 דקות? למשך 45 דקות זה לא קשה בכלל. מה תרוויחו? ביום שאתם מקיימים את החוג: שעת איכות עם הילדים, בלגן גדול בבית וקבוצת ילדים מאושרים וילד אחד מיוחד שגאה בכם ההורים במיוחד. בכל שאר הימים: תרוויחו מכשרונם וניסיונם של הורים אחרים, תרוויחו גם 45 דקות של שקט נוסף להעשרה החינוכית והמהנה, ותרוויחו כסף. אפשר לקבוע שכל הורה מכין סדנא בת חודש, כלומר 4 מפגשים בתחום שלו. זה מאוד תלוי בתחום וברמת הריכוז של הילדים, ויכול מאוד להיות שסדנא של 2-3 מפגשים בהחלט מספיקה. אם רוצים למתוח טיפה את רמת העניין ולספק סדנא לחודש ואפילו חודשיים, אפשר להתרכז במשימה או פרוייקט, למשל: בחוג תיאטרון לעבוד על הצגה, כולל בימוי והכנת תפאורה או תלבושות אם רוצים, בחוג בישול לתכנן ארוחת ערב חגיגית עם ההורים בסיום הסדנא, כך שבכל מפגש גם מבשלים מתכון מסוים וגם מוסיפים אותו לתפריט ותכנון הארוע שיתקיים בסוף. שיהיה בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה