צריכים כסף? איך עושים כסף באינטרנט? האם יש דבר כזה כסף קל?
מחפשים עבודה מהבית או הכנסה נוספת שתייצר לכם עוד כסף, הגעתם למקום הנכון.
קל למצוא באתר כסף את השיטה המתאימה לכם לעשות כסף באינטרנט ולהתחיל להרוויח כסף, במקום לדבר

7.5.2009

סוגרים את המינוס ומשאירים יותר כסף מהיום


כסף ›  איך לצאת מהמינוס › סוגרים את המינוס ומשאירים יותר כסף מהיום
המינוס בבנק כבר הפך לשגרה והאתגר החודשי הופך להיות לא איך לסגור את המינוס, אלא איך לא לחרוג ממנו עוד יותר? מנסים לחסוך כסף אבל זו נראית כמו משימה בלתי אפשרית? מצליחים לחסוך כסף אבל איכשהו כל המאמצים לא מובילים לכיוון סגירת המינוס בבנק? נשמע כאילו הגיע הזמן לתוכנית פעולה ממוקדת , וכמו כל תכנית גם זו חייבת להתחיל בקבלת החלטה והפיכתה למטרה: מהיום סוגרים את המינוס ומשאירים יותר כסף בחשבון!
שלב ראשון: דע את יריבך: מאיפה מגיע המינוס, ממה הוא נוצר ומדוע בכלל לאפשר לנו למשוך יותר כסף ממה שאנחנו מכניסים? זה לא מתכון בדוק לצרות?
עבור אנשים רבים, משיכת יתר היא אכן מקור לצרות. מינוס בבנק קיים מכיון שאנו מוציאים יותר כסף ממה שאנחנו מכניסים, זה חשבון פשוט. אם נכניס יותר כסף ממה שאנו מוציאים, או נוציא פחות כסף ממה שאנו מכניסים, הרי שנצליח לשנות את המשוואה הבעייתית הזו ואנו בדרך הנכונה לתוכנית סוגרים את המינוס שלנו. נשמע פשוט, אבל הבעיות מתחילות כאשר המינוס בבנק הופך לכדור שלג: מכיון שאנחנו כבר חייבים כסף לבנק, גם אם נשווה הוצאות והכנסות, לא נצליח לסגור את המינוס. למעשה נטלנו מהבנק הלוואה, אבל בתנאים די גרועים: הריבית על המינוס מאוד גבוהה, והופכת בעצמה לסעיף תקציבי נוסף מדי חודש! להחזיק מינוס בבנק זו הוצאה יקרה. עתה נצטרך לא רק להשוות הכנסות והוצאות כדי לא לחרוג מהמינוס, לא רק להוציא פחות כסף ממה שאנו מכניסים כדי לסגור את המינוס, אלא להכניס מדי חודש קצת יותר כסף כדי לשלם עבור הריבית על המינוס!
זו הסיבה שסגירת מינוס בבנק קשה לרוב האנשים: הלא אם היה לנו יותר כסף ממה שאנו מוציאים, מראש לא היינו נכנסים למינוס, נכון? אז איך אנחנו סוגרים את המינוס בלי להשתגע?
הבנק כמובן יודע שאם החודש אין לנו כסף ולכן נכנסנו למינוס, אין שום סיבה נראית לעין להאמין שחודש הבא פתאום יהיה לנו אפילו עוד יותר כסף כדי גם לסגור את המינוס שיצרנו וגם לשלם עבור הריבית על המינוס. אך הוא בכל זאת מאפשר לנו להיכנס למינוס מכיון שזה המוצר שהבנק מוכר. הבנק מוכר לנו כסף , והבנק הוא איש שיווק מצוין. הוא מוכר כסף בכל צורה אפשרית: הלוואה, מינוס, כרטיסי אשראי וכולי, ואנו משלמים ריביות על כסף שקנינו. כל בעל עסק רוצה שיקנו מהמוצרים שלו כמה שיותר, נכון? הבנק לא שונה מבחינה זו, ולכן יודע להיות נדיב בהתחלה ולתת לנו להכנס למינוס, וכשהמצב קצת מסתבך, אפילו להציע לנו כסף לסגירת המינוס, בצורת הלוואה.
שלב שני: פירוק המשוואה. המשוואה הגרועה ביותר היא זו שהכניסה אתכם למינוס בבנק: כלומר, הוצאתם יותר כסף ממה שהכנסתם. המטרה היא לשנות את המשוואה הזו ולעשות שני דברים במקביל, עד כמה שניתן: ראשית, להתחיל להוציא פחות כסף ממה שאנחנו מכניסים. את זאת נעשה באמצעות עריכת רשימת הוצאות מול הכנסות, שתהיה מדויקת עד כמה שניתן: הוציאו לצורך כך פירוט חשבונות בנק, מידע על הלוואות, ריביות שאתם משלמים וכולי, פירוט התשלומים בכרטיסי אשראי, צ'קים חודשיים והוצאות חד פעמיות, חד שנתיות וכדומה. ארגנו את כל המידע לכדי סכום כסף חודשי אחד. עברו על כל ההוצאות שלכם והתחילו לקצץ: זה השלב שבו אתם מתחילים לחסוך כסף . לחסוך כסף מתחיל בהוצאות הגדולות ביותר שלכם ומסתיים בהוצאות קטנות ואפילו זניחות בעיניכם. תתפלאו לכמה כסף כל ההוצאות הקטנות (קפוצ'ינו שאתם קונים בדרך לעבודה?) מסתכמות. כאן מתחיל שלב הוויתורים. בטלו לחלוטין כל הוצאה גדולה מיותרת, ואח"כ עברו להוריד גם הוצאות פחות מיותרות, אך עדיין לא הכרחיות. ככל שההוצאה החודשית גדולה יותר, כך משתלם יותר לוותר עליה. חוגים, כבלים, סיגריות, מניקור, שטיפת רכב, מוניות, מסעדות, טייק אוואי, שופינג וכדומה.
לאחר שביטלתם לחלוטין הוצאות לא הכרחיות, קצצו והפחיתו עלויות מהוצאות הכרחיות. למשל: חסכו כסף על חשבון חשמל, חסכו כסף על חשבון הטלפון, שיחות בסלולרי, חיסכו כסף בקניות בסופרמרקט וכולי. כל ההוצאות ההכרחיות הללו אין פירושן שהן לא יכולות להיות זולות יותר! כשתראו כמה סעיפים תקציביים יש לכם, תבינו שגם חיסכון של 100 שקל בחודש לכל אחד מהם מסתכם בהרבה כסף.
שלב שלישי: ובמקרה הצורך, חישבו איך להגדיל הכנסות, אפילו לזמן קצר: עבודה מהבית , עבודה נוספת, אפילו בחצי משרה, מכירת חפצים מיותרים שיש לכם בבית ויכולים להניב קצת כסף בזמן הקרוב, למשל מכשירי חשמל כפולים, גאדג'טים וכדומה. אפשר למכור דרך האינטרנט ולהכניס עוד קצת כסף החודש.
תאמו ציפיות, תכננו פעולות יחד. אם בני הזוג או המשפחה לא יהיו שותפים להחלטה ולאופן הביצוע שלה, יהיה לכם הרבה יותר קשה. קל וכיף לעבוד בצוות, והתוצאות ידרבנו אתכם להמשיך יחד.
קראו עוד על איך לחסוך כסף

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה